Apple Vision Pro uygulama açısından çok zengin olacak

Çoğu uygulama Vision Pro‘da kolayca çalıştırılabiliyor ancak tam bir fütüristik deneyim elde etmek mümkün olmuyor. Bunun yerine, normalde telefonunuzda veya tabletinizde gördüklerinizi, önünüzdeki sahte bir ekranda büyütülmüş halde görüyorsunuz.

Facebook gibi alışılagelmiş uygulamaları düşündüğünüzde bu biraz yetersiz kalıyor gibi gelebilir ama aslında bazı gerçek faydalar da sağlıyor. Örneğin bu, her akış uygulamasının açılışta otomatik olarak kullanıma sunulacağı ve böylece kulaklığın sanal ekranında istediğiniz her şeyi izleyebileceğiniz anlamına geliyor.

Geliştirici tarafında, geliştiricilerin uygulamalarını test edip çalıştıklarından emin olabilmeleri için bu sonbaharda kullanıma sunulacak bir VisionOS beta sürümü var.

Apple Vision Pro uygulama açısından çok zengin olacak

Ayrıca bu araç seti, geliştiricilerin kulaklıkla entegrasyonu en üst düzeye çıkaracak ayarlamalar yapmasına olanak tanıyacak. Ayrıca uygulamanızın herhangi bir nedenden dolayı uygun olup olmadığını da size bildirecek ancak çoğu durumda bu durum geçerli olacak.

Şimdi bunun nedenine geçelim. Apple Vision Pro, fahiş fiyat etiketi ve sınırlı kullanım senaryoları nedeniyle en azından ilk nesil için niş bir ürün olacak, bu nedenle özel uygulamalar lansman sırasında az olabilir. Bu, Apple’ın tüketicileri ikna etmek için Vision Pro uygulama mağazası numaralarını bir nevi şişirmesine olanak tanıyor. Ayrıca Meta gibi bazı büyük geliştiricilerin kulaklığa özel özellikleri hayata geçirmeleri konusunda baskı yaratabilir. Sebebi ne olursa olsun, herhangi bir yeni teknoloji duyurulduğunda ilk çağrılardan biri geriye dönük uyumluluk çağrısıdır ve bu da işe yarayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x