Erdoğan’dan vakıf kurup ofis açmayı planlayan Kılıçdaroğlu’na: İnşallah mutfağı unutmamıştır

AK Parti’nin grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP’de koltuğu Özgür Özel’e kaptıran Kemal Kılıçdaroğlu’nu da unutmadı. Bir vakıf kurup çalışma ofisi açacağı iddia edilen Kılıçdaroğlu’na seçim döneminde yayınladığı mutfak videoları üzerinden yüklenen Erdoğan, “İnşallah mutfağı unutmamıştır” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, kurultayda kaybetmesinin ardından bir vakıf kurup çalışma ofisi açacağı öne sürülen Kemal Kılıçdaroğlu’na da seslendi.

Kılıçdaroğlu’nu hezimete uğradığı cumhurbaşkanlığı seçimleri sürecinde yayınladığı mutfak videoları üzerinden vuran Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında şu ifadeleri kullandı; “Genel Başkanlık koltuğunda oturan gerçekten genel başkan mı yoksa emanetçi mi belli değil. Onu oraya oturanların bir sonraki adımı ne olacak meçhul. Son seçimler öncesinde ayyuka çıkan kandil işbirliklerini sonlandırma adına hiçbir emare göstermediler. Seçimin faturasını genel başkanlarına keserek kendilerini temize çekmeye çalıştılar. Bunlar vatandaşı kendileri gibi balık hafızalı sanıyor. Hepsi oradaydı. Millete siyasi etik dersi verenlerin tamamı o gün oradaydı.

Bugün recmettikleri genel başkanları ofis açmış. Orada inşallah mutfağı da unutmamıştır. 5-6 ay öncesine kadar yere göğe sığdıramayanlar da bunlardan başkası değildir. Kimin kime ihanet ettiği bizim meselemiz değildir. Cumhurbaşkanı adaylarını günah keçisi ilan etmelerindeki çelişki de bizi ilgilendirmez. Bugün o koltukta oturanın çarkçı olması da bizi alakadar etmez. Orakları ile kendi aralarında açıklığa kavuşturmaları gereken hususlardır. Bize düşen o hançerleri milletimize saplamalarının önüne geçmektir. Milletimiz tercihi ile buna zaten izin vermedi. Seçimde bunu bir adım daha öteye taşıyacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x