Mahalle Otoparkları Merkeze Nefes Aldırıyor

Şehrin konut ve trafik sıkışıklığının yüksek olduğu noktalara kamulaştırmalarla müdahale eden İnegöl Belediyesi, bu alanlarda oluşturduğu mahalle otoparklarıyla merkeze nefes aldırıyor. Bu kapsamda Kemalpaşa Mahallesi Sefa Sokakta 730 m2 alan kamulaştırılarak 30 araçlık otopark yapımı için çalışma başlatıldı.

Bir yandan yeni yerleşim bölgelerinin gelişimini desteklerken bir yandan mevcut yaşam alanlarında kaliteyi arttıracak adımlar atan İnegöl Belediyesi, merkezi noktalara nefes aldıracak projeler üretiyor. Mahalle otoparklarıyla hem trafik yoğunluğu hem de parklanma sorununa çözüm üreten İnegöl Belediyesi, kamulaştırma çalışmalarıyla yeni alanlar üretiyor. Bu kapsamda Kemalpaşa Mahallesi Sefa Sokakta bulunan 730 m2 alana sahip taşınmaz, kamulaştırıldı. Burada bulunan ahşap yapılar yıkılarak otopark alanı oluşturuldu. Elde edilen 730 m2 alanda 30 araçlık otopark düzenleme çalışması için Pazartesi günü çalışmalar başladı.

BAŞKAN TABAN ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ

Belediye Başkanı Alper Taban, artık son aşamaya gelinen uygulamayı beraberindeki heyetle birlikte yerinde inceledi. 1,5 milyon TL maliyetle kazandırılan 30 araçlık otoparkın hayırlı olmasını dileyen Başkan Taban, “Kemalpaşa Mahallemizde Sefa Sokakta kamulaştırma yaptığımız alanda devam eden otopark çalışmalarını yerinde inceliyoruz. Fen İşleri Müdürlüğümüz marifetiyle burada düzenli parklanma alanı oluşturuluyor. Burayı zaten vatandaşımızın kullanımına açmıştık ancak zeminde iyileştirmelerimizi ve daha kullanışlı hale gelmesini sağlıyoruz” dedi.

İHTİYAÇLAR GİDERİLİYOR

Kemalpaşa Mahallesi’nin 25 bin nüfusu ile İnegöl’ün en büyük, en kalabalık mahallesi olduğuna değinen Başkan Taban, “Nüfusu bu kadar olmayan ilçeler var. Bizler de buradaki ihtiyaçları gidermeye yönelik çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Vatandaşlarımızın güvenli bir şekilde araçlarını park edebilmeleri için bu mekanları oluşturmuş oluyoruz. Ben çalışma arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Yerin kamulaştırılmasından bugüne geçen süreçte çok ciddi çalışmalar yapıldı. Nihayetinde burada 730 m2 alan yaklaşık 2 milyon 46 bin TL bedelle kamulaştırıldı. Toplamda da 30 araçlık bir otopark elde etmiş oluyoruz. Hayırlı olmasını diliyorum” açıklamalarında bulundu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x